ODDĚLENÍ PRO DOSPĚLÉ

Nabízíme velký výběr beletrie, naučné literatury, časopisů, přístup na internet, kopírování. Pokud si zapomenete brýle na čtení, půjčíme vám je. Vyslechneme vás, poradíme, objednáme vámi požadované knihy, pomůžeme s výběrem četby.

OTEVÍRACÍ
DOBA

Dospělé oddělení
po 13.30 – 17.30
čt 9.00 – 12.00 / 13.30 – 17.30

Ranní knihovna otevřena
ve dnech školního vyučování.

knihy a časopisy

Ročně pro vás nakoupíme asi 1000 nových knih. Sledujeme za vás výběr novinek od českých i světových autorů a oceněná díla. Odebíráme pro vás také téměř 50 titulů periodik, všechny noviny a časopisy si můžete pročíst buď v knihovně, nebo si je půjčit domů.

audioknihy

Pokud máte rádi mluvené slovo, nemůžete ze zdravotního důvodu číst nebo jen "nemáte čas číst" jsou pro vás audioknihy to pravé. Nabízí vám jedinečnou možnost nechat si knihu přečíst nebo převyprávět. Doma pod přikrývkou, při cestě autem, při sportu ... kde vás napadne. Jejich počet neustále rozšiřujeme, můžete vybírat z více než 200 titulů.

stolní a deskové hry

Nabízíme vám stolní a deskové hry, které rozvíjí vaši inteligenci, trénují vaši paměť. Nabídku neustále rozšiřujeme, mezi čtenáři se těší velké oblibě.

Besedy a výstavy

Ke knihovně již neodmyslitelně patří Králická akademie volného času – Kavča, která pro vás pořádá každý měsíc zajímavou besedu na rozmanitá témata. Dvakrát ročně vám nabízíme také Kurzy trénování paměti, během roku se v knihovně konají výstavy, absolventské výstavy, přednášky, prodejní výstavy Speciální základní školy.

Jak se stát čtenářem

Noví čtenáři se registrují přímo v městské knihovně. Přihlášku si můžete připravit i doma a přinést ji k registraci.

 

Takto můžete postupovat i v případě registrace dětí. Pokud dítě přinese vyplněnou přihlášku podepsanou zákonným zástupcem, nemusíte se svým dítětem osobně do knihovny.