DĚTSKÉ ODDĚLENÍ

Dětské oddělení nabízí dětem seznámení se s četbou. Najdete u nás moderní komiksy i klasické pohádky. Děti mají přístup na PC pod dohledem knihovnice. Nejmenší si mohou pohrát v dětském koutku a vybrat si z velkého množství leporel.

OTEVÍRACÍ
DOBA

Dětské oddělení
po 7.15 – 8.00
út 7.15 – 8.00 / 13.00 – 17.00
st 7.15 – 8.00
čt 7.15 – 8.00
pá 7.15 – 8.00 / 9.00 – 12.00
13.00 – 17.00

Ranní knihovna otevřena
ve dnech školního vyučování.

knihy a časopisy

Každý rok nakupujeme nejnovější, nejmodernější a nejžádanější novinky pro mladé čtenáře. Najdete u nás ale také tituly, které potřebujete k maturitě, povinnou četbu a nabídku časopisů pro menší i starší čtenáře.

stolní a deskové hry

Procvičte si mozek, užijte si spoustu legrace s kamarády, sourozenci i rodiči. Hry můžete hrát v knihovně ve volném odpoledni, můžete si je odnést domů a v klidu vyzkoušet.

kouzelné čtení s albi tužkou

Kouzelné čtení je zábava pro děti s interaktivní Albi tužkou, mluvícími knihami a hrami. Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept od Albi. Spojte učení a zábavu.

audioknihy a pohádky

Pokud rádi posloucháte pohádky a příběhy, máte rádi změnu nebo vám čtení zatím dělá potíže, zkuste si poslechnout audioknihu. Na dětském oddělení je pro vás připraveno mnoho knížek na CD, které si můžete užít v klidu domova.

besedy

Městská knihovna připravila nabídku tematických vzdělávacích programů, která je určena pro mateřské a základní školy. Každý program je interaktivní a příjemnou formou předává dětem dle jejich věku nové znalosti. Vhodně doplňuje a rozšiřuje školní výuku, rozvíjí základní klíčové kompetence. Vzdělávací programy jsou zdarma, pokud není uvedeno jinak. Po domluvě nabízíme možnost zpracování dalších témat dle Vašich potřeb.

soutěže

Na dětském oddělení probíhají neustále hry a soutěže, při kterých se dostanete do světa knížek hravě a s radostí. Zapojte se s námi do světa Lovců perel, Děsivé vědy, plutí Od ostrova k ostrovu, Nocí s Andersenem a dalších aktivit, které vám nabízíme v průběhu celého školního roku.

Jak se stát čtenářem

Noví čtenáři se registrují přímo v městské knihovně. Přihlášku si můžete připravit i doma a přinést ji k registraci. Pokud dítě přinese vyplněnou přihlášku podepsanou zákonným zástupcem (rodičem), nemusí rodič se svým dítětem osobně do knihovny.